Hakkında

keman ve notalar

Hakkında

5 Eylül 1979 tarihinde İsviçre'nin Schaffhausen kantonuna bağlı Neuhausen am Rheinfall şehrinde dünyaya gözlerimi açtım. 9 yaşıma geldiğimde ailemle beraber İstanbul'a taşındık ve bu hayatımda başıma gelen en güzel şeylerden biriydi. Her ne kadar İstanbul'a alışmak çok kolay olmadıysa da zamanla dünyanın en güzel şehrinde yaşamanın mutluluğunu tatmaya başladım. Hayatımdaki dönüm noktalarından biri de İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi sayesinde gerçekleşti. CAL ruhunu yaşamak ve yaşatmak.. (www.calmed.org.tr)

Bu siteyi kurmaya karar vermemde klasik müziğe olan tutkum ve aslında kendimi bu konuda daha fazla bilinçlendirme ve eğitme çabam başlıca etmen oldu.

Bu sitede klasik müzikle ilgili olan festivaller hakkında bilgileri derlediğim gibi, gittiğim konserlerdeki izlenimlerimi, o konserlerde çalınan eserler hakkındaki bilgileri, konser mekanları hakkında yorumlarımı, vs. paylaşmaya çalışacağım.
Yazılarımda herhangi bir referans verilmemişse, bunlar benim yorumlarımdır ve şunu belirtmem gerekir ki, bunları sadece ve sadece bir aceminin yorumları olarak alınız. Bu yorumlarımda teknik, tarihsel, vs. hatalar da olabileceğini şimdiden belirteyim.

Sevgilerle..
Mehmet Koçali

magnifiercross